Parkhotel MOZOLOV - ubytování - restaurace - turistikaChyšky 1, 398 53 Chyšky, tel.: 381 272 383, e-mail: mozolov@hotel-cz.com
Parkhotel MOZOLOV - ubytování - restaurace - turistika
Úvod -> Kurzy plavání dětí

 

 

Kurzy plavání pro děti a kojence - Jižní Čechy

Termíny pro rok 2019 - opět vždy v pátek


Jarní kurz - 19. dubna -  21. června  - celkem 10. lekcí - cena   2.000,- Kč

Letní kurz -     NEPLAVEME

Podzimní kurz - v roce 2019 podzim NEPLAVEME

Budeme plavat opět dle věku a dovednosti, v časech od 9:00 - 14:00 hod. - JARO.

Maminky, pokud zvažujeme navštěvovat naše kurzy, prosím o důsledné přečtení následujících vět. Snažíme se, aby jste se u nás cítili dobře a musíme mít daná určitá pravidla. Pokud nechcete respektovat naše podmínky, prosím zvažte, zda se k nám do kurzu vůbec přihlásíte. Děkuji  

Kurzy plavání dětí

Plavání rodič + dítě (není možný vstup do vody pro dalšího sourozence, pokud není s doprovodem a nemá řádně zaplacenou permanentku !!! ) probíhá v půlhodinách s omezenou kapacitou, vždy se reservuje celý kurz, není možná reservace po hodinách. Každá hodina bude vedená instruktorkou s použitím pomůcek na plavání. Děti budou rozdělené dle věku a dovedností.

Přihlásit se můžete na mozolov@hotel-cz.com, vždy uvádějte

jméno a přijmnení (maminky i dítěte), telefon, datum a rok narození a zda jste již plavali, dále pak můžete uvést hodinu, která by se vám nejvíce zamlouvala.

Podklady pro platbu Vám zašleme.

Zjistěte si, zda Vaše zdravotní pojišťovna přispěje na plavání.


Těšíme se na Vás a neváhejte si místo obratem reservovat.
 

Pokud Vám dítě onemocní, peníze Vám nepropadají, máte možnost náhradní hodiny.

Možnosti čerpání náhradních hodin:

  1. Ve vašem kurzu, po tel. dohodě vždy v pátek po 8:00 (důvod - do 8:00 hod. přijímáme omluvy a dle toho pak bereme náhradní hodiny).
  2. V následujícím kurzu po tel. dohodě:

 

Pokud Vám ani jedna možnost nevyjde můžete si reservovat bazén bez instruktorky, pak můžete vzít i sourozence, nebo ostatní kamarády. Za jedno razítko máte vy a Vaše dítě HODINU plavání,  ostatní veřejnost: dosp. osoba 100,- Kč, dítě do 2. let ZDARMA, dítě nad 2. roky 70,- Kč. Ale i zde je podmínka, že musí být vyčerpání pouze v následujícím období (jarní v letním, letní v podzimním, podzimní v jarním atd.) !!!
 

Maminky, opakovaně Vás žádám, respektujte tyto podmínky co se týkají náhrad plavání.

Věřte, že musí být pro všechny podmínky stejné, nemůžeme pro někoho "přimouřit" oči a další mamince nevyhovět.

Setkala jsem se s nejednou maminkou, která chtěla pokrátit cenu za další kurz, nebo chtěla čerpat hodiny např. z jarního kurzu   AŽ na podzimním kurzu  - NEVYHOVÍME a pochopte nás.

Omluva dítěte musí být do 8:00 hod. v den plavání, pouze emailem nebo SMS. V případě neomluvení není náhrada možná - prosím pochopte tuto podmínku. Prosím netelefonujte.

Uvádějte vždy celé jméno dítěte (ne maminky) a hodinu plavání.

Foto z probíhajících hodin: KLIKNI ZDE

Pár slov o plavání

Předtím, než se rozhodnete pro plavání s Vaším miminkem, měli by jste vědět, do čeho se pouštíme. Kojenecké a batolecí plavání není výuka stylového plavání. Je to pohybová a sociální aktivita. Při plavání se rozvíjejí pohybové a komunikační schopnosti dítěte. Ve vodě je dítě tak nadlehčováno,že má mnohem větší možnost pohybu. Při správné manipulaci se dá této skutečnosti využít ve prospěch psychomotorického vývoje. Nemělo by však jít jen o "sportovní" výkony, ale hlavně o spokojenost. Ve vodě se výrazně rozvíjí kontakt děťátka a rodiče.
 

Od šesti měsíců je možné docházet na lekce v bazénu. Je dobré začít s plaváním včas, tedy v době, kdy dítě teprve získává zkušenosti a nemá ještě zábrany vůči ničemu novému. Důležité je však i vědět, jak plavat a přitom neublížit. Na správné manipulaci závisí nejen spokojenost děťátka, ale i správný pohybový vývoj.
 

Od plavání kojenců a batolat lze očekávat několik výsledků:


Po zdravotní stránce se děti otuží a získají větší odolnost vůči nemocem. Specializujeme se na metodiku, při které se využívá toho, že je dítě nadlehčeno vodou a proto může lehce nacvičovat jak některé potřebné pohybové dovednosti, posilovat žádoucí svalové partie, tak třeba i usměrnit některé nežádoucí vývojové odchylky. A to vše je přitom pro dítě schováno do příjemných her a aktivit. Nenásilnou formou děti zvládnou dechová cvičení, která mají velký význam pro prevenci respiračních onemocnění a kromě jiného i umožňují bezpečné potápění.


Batolata
, která mívají často svou hlavu, se učí ve vodě prvním plaveckým dovednostem, soustředění a spolupráci jak s rodičem, tak v rámci dětského kolektivu.


Za pozitivum lze určitě považovat i "sociální" otužilost . Dítě i maminka přicházejí do skupiny s podobnými radostmi i starostmi. Děti se poprvé navzájem kontaktují a zvykají si i na kolektiv kolem sebe. Maminky dostanou mnoho informací a správné manipulaci s děťátkem a o správném vývoji. Zjistí, na co dávat velký pozor a čím se naopak nenechat zneklidnit. Při plavání se navazují nová přátelství poté, co většina maminek opustila kvůli mateřství pracovní kolektiv. Můžete si domluvit předběžnou návštěvu na bazéně. Můžete vidět, v jakém prostředí se plave, jak jsou spokojená již plavající miminka, zjistíte, co budete potřebovat s sebou pro sebe i pro dítě. Můžete navštívit herničku.


Kurzy plavání kojenců a batolat jsou zaměřeny na správné usměrnění psychomotorického vývoje dítěte prostřednictvím pohybu ve vodě. Využívá se toho, že dítě nadlehčováno vodou ztrácí velkou část tíhy a může snadno trénovat správné pohybové koordinace, které vedou k důkladnému posilování potřebných svalových partií. Přitom jsou tato cvičení vedena nenásilnou formou her. Výsledkem jsou správně vyvinuté svalové partie bříška, stehen, vzpřimovacích svalů a svalů páteřního korzetu. Kromě těchto cvičení se dítě naučí zvládat dechová cvičení, která vedou k vyšší odolnosti vůči respiračním nemocem. Tato dechová cvičení umožňují i bezpečné potápění dítěte. Kromě toho děti poměrně brzy dávají najevo jednoznačnou radost z pohybu a získávají větší otužilost.


 Během několika kurzů plavání zvládnete se svým dítětem všechny základní cviky, část her, a dechová cvičení včetně potápění. Kurz je postaven tak, aby jeho zvládnutí nečinilo potíže ani v případě, že budete mít z jakéhokoliv důvodu pár absencí. Cena kurzu je opravdu na nejnižší hranici a pokud jste nemocní, peníze Vám nepropadnou.


 Podmínkou pro účast v kurzu plavání je takový zdravotní stav dítěte i doprovázející osoby, který neohrozí ostatní účastníky. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží (nebo vývojových odchylek dítěte) je nutná konzultace s instruktorkami. Do bazénu jsou nutné plavky, pro děti malé je možné jednorázové plavací plenky, mýdlo pro důkladné umytí před vstupem do bazénu, osuška, dětská kosmetika dle vlastní potřeby a bezpodmínečné dodržování hygienických zásad. Dále doporučujeme jednorázovou podložku. "Skleničky" s jídlem je možné zakoupit na baru (HIPP, HAMI).


Pro dobrou pohodu dítěte ve vodě je vhodné plavání načasovat tak, aby dítě bylo pokud možno odpočinuté a přiměřeně nasycené ( né hladové).


Můžete se podívat na foto a video z bazénu
.
Tejnorová Alena 
Info na tel. 603 50 40 96.

Novinky

CELOROČNÍ PROVOZ - WiFi ZDARMA v celém areálu

BAZÉN, MASÁŽNÍ VANA A SAUNA - otevřeno - I PRO NEUBYTOVANÉ HOSTY

(Nutná reservace, pouze den před: na tel.č. 380 120 979 - volejte opakovaně, je to linka přímo do restaurace a servírka se může zrovna věnovat hostům. Děkujeme za pochopení.)

Kontakt

Parkhotel Mozolov

Turist s.r.o.
Nadějkov - Mozolov 6, 399 01 Milevsko

Kontaktní osoby:

Tejnorová Alena - ředitelka Turist s.r.o.

mobil: 603 50 40 96
tel.: 381272383
fax: 381272384

email: mozolov@hotel-cz.com

www.mozolov.cz

GPS Parkhotel Mozolov

49°30´24.17´´N, 14°27´11.37´´E

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies