Parkhotel MOZOLOV - ubytování - restaurace - turistikaChyšky 1, 398 53 Chyšky, tel.: 381 272 383, e-mail: mozolov@hotel-cz.com
Parkhotel MOZOLOV - ubytování - restaurace - turistika
Úvod -> Výlety do okolí

Kam na výlet ?

Vážení přátelé, 

připravili jsme pro Vás ukázky výletů, které můžete během pobytu u nás podniknout.

Je to jen zlomek krásných JIŽNÍCH  ČECH.

______________________________________________________________________

NOVINKA - DOPORUČUJEME

Zážitkový park ZEMĚRÁJ ,  vzdálený pouhých 10.km: www.zemeraj.cz

 - nádherné odpoledne v přírodě s opravdu nevšedním zážitkem, po osobní návštěvě opravdu moc

doporučuji.  

Zřícenina hradu Borotín

Zřícenina hradu se nachází na skalnatém ostrohu nad rybníkem u obce Borotín, asi 11 km severozápadně od Tábora. Hrad nechal postavit Vítek z Landštejna na počátku 14. století. Obléhali jej i Husité, ale dobýt se jim ho nepodařilo. Na začátku 17. století byla majitelkou hradu Polyxena z Lobkovic. Po mnoha válkách poničený hrad zpustl a zachovalo se z něj několik mohutných zdí, díky, kterým má i dodnes monumentální podobu. 

Jistebnice

Zámek se rozkládá v okrese Benešov ve Středočeském kraji a je již 40 let součástí Národního muzea. Dříve zde stávala kamenná gotická tvrz, která byla postupně přestavena na renesanční zámek. Dnešní podobu dostal zámek 19. století, kdy byl proměněn do dnešní novogotické podoby. Muzeum nabízí stálé expozice: Společnost v Čechách 19. století, expozici českého zvonařství a jiné. 

Zámek Konopiště  

Předchůdce dnešního zámku, hrad Konopiště, vznikl na konci 13. století, kdy byl oporou pražského biskupa Tobiáše z Bechyně. Šternberkům patřil od roku 1327, kteří zde krátce věznili krále Václav IV. Za husitských válek stál hrad na protitáborské straně. Od r. 1590 měnilo Konopiště často majitele a ke špatnému přispělo i vyplenění Švédy za třicetileté války. V 18. století zde byly provedeny rozsáhlé změny, jimiž se z hradu stal pohodlný zámek. Na úpravách se podíleli architekt F.M. Kaňka i soc. 

Tábor

 • Jordán – vodní nádrž Jordán se nachází v centru města Tábor a je s tímto městem spojena již přes 500 let. Nádrž byla zbudována jako zásobárna vody pro tábor v roce 1492. 
 • Táborská radnice  – patří mezí nejvýznamnější pozdně gotické památky v ČR. Vyrostla na místě tří měšťanských domů kolem roku 1521 pod taktovkou architekta Wendela Roskopfa.  
 • Husitské muzeum – je jedno z největších v České republice, avšak návštěvnost dosahuje v Husitském muzeu nejvyšších hodnot z celé České republiky. 
 • Táborské středověké podzemí – se rozkládá pod starým městem. Je velmi vyhledávanou táborskou atraktivitou. Podzemí bylo zbudováno v 16. století. Tvoří jakýsi labyrint, ve kterém však lze jen těžko zabloudit. 
 • Botanická zahrada – při Střední zemědělské škole tvoří oázu klidu nedaleko nejrušnější části města. Byla založena v roce 1866 a je druhou nejstarší v České republice. 
 • Divadlo Oskara Nedbala – nese název podle táborského rodáka, který se proslavil jako hudební skladatel, dirigent a virtuóz. Divadlo se v Táboře hrávalo již od dob baroka. 
 • Bechyňská brána a vyhlídková věž Kotnov – věž je dominantou nejstarší architektonické památky v Táboře. Hrad byl založen pravděpodobně v druhé polovině 13. století, avšak první zmínky jsou až z roku 1370.
 • Hýlačka – dříve zvaná rozhledna Svobody, dnes Hýlačka, se tyčí na stejnojmenném vrchu ve výšce 525 metrů nad osadou Větrovy. Od roku 1991 je opět přístupná návštěvníků a je z ní krásný pohled po jihočeské krajině.
 • Kozí hrádek –  nad údolím Kozského potoka nedaleko Tábora v hustých lesích se nachází nevelká zřícenina Kozí hrádek. V letech 1413-4 zde pobýval Mistr Jan Hus, aby se schoval a mohl v klidu psát svá díla.

Písek

 • Gotický most –  nejstarší v České republice sloužil především jako obchodní stezka spojující Rakousko, Německo a Česko. Byl postaven na sklonu 13. století a je bohatě vyzdoben pískovcovými sochami z 18. století. Most je dlouhý téměř 110 metrů, široký 6,25 a je vystavěn na 6 mohutných pilířích. 
 • Městská Elektrárna –  Technické muzeum- se nachází ve vodní elektrárně, která je nejstarší stavbou tohoto typu u nás. Expozice je v elektrárně umístěna od roku 1997.

Příbram

Příbram je známé historické královské horní město. Město je přitažlivým turistickým cílem, zejména pro svou barokní národní kulturní památku Svatou horu a největší hornické muzeum v ČR s 35 stálými expozicemi. Nejstarší písemný doklad o Příbrami pochází z roku 1216, kdy ji koupil pražský biskup Ondřej. Rozkládá se na úpatí Brd 60 km jihozápadně od Prahy. Je dopravně dostupná pravidelnými autobusovými linkami, po železnici a z Prahy vede do blízkosti města dálnice. 

Stádlecký Most 

Jediný dochovaný empírový most v Čechách ční nad řekou Lužnicí mezi obcemi Stádlec a Dobřejice. Most postavil Vojtěch Lann podle návrhu B. Schnirchema a Ing. Gassnera v letech 1847-8. Na mostě je doprava omezena pro vozidla s maximální šířkou 2 metry. 

Zámek Orlík (Doporučujeme)

Zámek Orlík je monumentální stavbou nacházející se nad vodní nádrží Orlík. Objekt je velmi zachovalý a jeho mohutnost podtrhuje bílá barva. Byl postaven ve 13. století jako královský hrad. Na novogotický zámek byl přestavěn v roce 1802.
 

Prohlídková trasa:

 • Malý empírový salón
 • Velký empírový salón
 • Teskův sál
 • Rytířský sál
 • Malá zbrojnice
 • Knihovna
 • Zámecký park

Orlická přehrada- patří k nejvyhledávanějším turistickým a letním rekreačním oblastem v České republice. Najdete ji na horním toku Vltavy. Stavby vodního díla trvala bezmála 8 let, přičemž započata byla v roce 1954. Celková vodní plocha je 24 km čtverečních, hloubka dosahuje až 74 metrů. 

Hrad Zvíkov  (Doporučujeme)

Nad soutokem Vltavy a Otavy, na místě, kde měli Keltové své sídliště, stojí dnes velkolepá stavba raně gotického hradu. Hrad byl postaven za vlády Přemysla Otakara II. Postupně se zde vystřídalo několik šlechtických rodů, mezi kterými byli Rožmberkové a Švamberkové. Později byl hrad částečně přestavěn v renesančním stylu. Prohlídková trasa v areálu královského paláce je volná, bez průvodce, zaměřená na mimořádně kvalitní architekturu s náznakově instalovanými prostorami Rytířského sálu.  

Dobronice

Zřícenina se tyčí nad řekou Lužnicí u obce Dobronice u Bechyně. Hrad byl založen v první polovině 14. století, v polovině 15. století byl rozšířen a v 16. století k němu byly přistavěny obytné domy a kaple. Na konci 18. století se začalo s jeho bouráním a až na přelomu 19. a 20. století se hrad zajistil a opravil. 

Zámek Hluboká nad Vltavou (Doporučujeme) 

Zámek Hluboká nad Vltavou byl původně hradem a prošel mnoha přestavbami. Do historie vstoupil roku 1290, kdy byl pod jeho hradbami popraven za údajnou velezradu Záviš z Falknštejna. Od roku 1661 vlastnili Hlubokou Schwarzenbergové, kteří dali zámek nejdříve přestavět barokně a v 19. století romanticky v duchu windsdorské novogotiky. V bývalé zámecké jízdárně dnes sídlí Alšova jihočeská galerie s expozicí gotických maleb a soch a dále s holandským a vlámským malířstvím 17. a 18. století. 

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou (Doporučujeme) 

ZOO Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada. Zámek již určitou dobu nebyl svými majiteli využíván pro své původní účely a proto z něj nějaký čas před tím vytvořili veřejnosti přístupné muzeum s přírodovědnými sbírkami, zejména ve vztahu k lesnictví a myslivosti. Během 1 roku již bylo v provozu množství voliér a výběhů, včetně terárií. Pro veřejnost byla ZOO otevřena 1. května 1939. 2. světová válka vývoj zoologické.  

České Budějovice

 • Samsonova kašna – na hlavním českobudějovickém náměstí patří mezi největší kašny v Čechách. Vznikla v letech 1720-1727 za spolupráce budějovického architekta Josefa Ditricha. 
 • Koněspřežná železnice – první a nejdelší koněspřežní železnice v Evropě. Spojovala České Budějovice s Lincem. Stavba byla započata roku 1825 a o dva roky později byla již v provozu česká část dráhy.   
 • Černá věž – je jedna z mnoha věží Českých Budějovic. Je nejvyšší a tudíž přirozenou dominantou města. Věž byla dostavena roku 1577 a zasloužili se o to vesměs Italští architekti.

Milevsko

Nachází se přibližně 85 km jižně od Prahy. Krajina která má charakter pahorkatiny je dosud málo narušena civilizačními činnostmi. Z historických památek je to zejména Klášter premonstrátů - nejstarší klášter českého jihu, Kostel sv. Jiljí, který je doložen již roku 1184, Kostel sv. Bartoloměje, Stará radnice, Stará fara a Synagoga, která je dnes je modlitebnou církve československé. Židovský hřbitov s náhrobky z 18. a 19. století je asi 1 km za městem.

Obec se připomíná jako trhová ves již v roce 1262. Leží v neporušené krajině. K historickým památkám patří zejména gotická věž kostela sv. Michala a Pamětní síň místního rodáka – malíře Richarda Laudy. Malebná kopcovitá krajina láká především milovníky pěší turistiky a vyznavače vodních sportů a rybolovu.

Na své si přijdou i příznivci zimních sportů na sjezdovkách s vleky Smrkov a Hůrka. 

Zámek Vrchotovy Janovice

Novinky

CELOROČNÍ PROVOZ - WiFi ZDARMA v celém areálu

BAZÉN, MASÁŽNÍ VANA A SAUNA - otevřeno - I PRO NEUBYTOVANÉ HOSTY

(Nutná reservace, pouze den před: na tel.č. 380 120 979 - volejte opakovaně, je to linka přímo do restaurace a servírka se může zrovna věnovat hostům. Děkujeme za pochopení.)

Kontakt

Parkhotel Mozolov

Turist s.r.o.
Nadějkov - Mozolov 6, 399 01 Milevsko

Kontaktní osoby:

Tejnorová Alena - ředitelka Turist s.r.o.

mobil: 603 50 40 96
tel.: 381272383
fax: 381272384

email: mozolov@hotel-cz.com

www.mozolov.cz

GPS Parkhotel Mozolov

49°30´24.17´´N, 14°27´11.37´´E

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies